Zgjedhje të parakohshme në Greqi, Tsipras propozon datën

Tuesday, 28 May 2019 08:29

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka propozuar  të dielën e 7 korrikut për zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme.

Ky propozim i Tsipras erdhi  pas një komunikimi me Ministrin e Arsimit Kostas Gavroglou, megjithatë ai do të ketë një takim me presidentin e Republikës Prokopis Pavlopulos për të finalizuar datën.

Kryeministri Alexis Tsipras do të vizitojë Presidentin e Republikës, Prokopios Pavlopulos, të dielën mbrëma dhe do të kërkojë shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!