Del e vërteta? Ja pse u vra Marilyn Monroe

E mërkurë, 29 May 2019 08:37

Marilyn Monroe është vrarë nga CIA që të mos zbulonte të vërtetën në lidhje me UFO-t. Kështu shprehet një gjuetar UFO-sh për aktoren dhe modelen e famshme e cila u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Los Angeles më 5 gusht 1962. Monroe u raportua se vdiq nga një mbidozë.

Në dokumentarin “Unacknoëledged”, Steven Greer pretendon se i është dhënë një përgjim telefonik midis Marilyn dhe ish-Prokurorit të Përgjithshëm Robert Kennedy, që daton vetëm dy ditë para vdekjes së saj.Mendohet se ata të dy ishin të përfshirë në lidhje dhe drejtues të qeverisë kërkonin të kishin në dorë telefonin e aktores, për t’u siguruar se ajo nuk do të nxirrte asnjë sekret. Sipas të dhënave në vitin 1947, në Rosëell ushtria e Shteteve të Bashkuara mblodhi mbetjet e një anijeje kozmike jotokësore së bashku me “personat” e gjendur në atë anije dhe më pas mbuluan gjithçka.

Mendohet se Robert Kennedy dhe Marilyn kanë shkuar bashkë në Rosëell dhe kanë parë anijen kozmike dhe kjo është arsyeja pse autoritetet e vranë. Ata nuk donin të rrezikonin që një aktore si ajo, me shumë kontakte, të nxirrte një sekret të tillë.

Modifikuar më E mërkurë, 29 May 2019 08:48

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!