Elton John: Nuk jam anglez idiot që dua Brexit-in. Jam evropian!

Premte, 31 May 2019 22:17

Elton John ka thënë gjatë koncertit të tij në Itali se i vjen turp nga Britania e Madhe për shkak të Brexit-it.

“Më vjen turp nga vendi im për atë që ka bërë. I përçau njerëzit. Më kanë ardhur në majë të hundës politikanët, veçanërisht ata britanikë. Më ka ardhur në majë të hundës Brexit-i. Jam evropian. Nuk jam një imperialist anglez idiot”, tha 72-vjeçari në Verona.

Publiku italian e duartrokiti gjatë këtë deklaratë politike të këngëtarit të famshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!