Sulm me armë në Australi, viktima e të plagosur

Tuesday, 04 June 2019 18:03

4 persona humbën jetën dhe një mbeti i plagosur si pasojë e një sulmi me armë zjarri në disa zona të ndryshme në qytetin australian të Darwin.

Agresori, i pajisur me armë automatike sulmoi një motel, një lokal dhe një park në rrethinat e qytetit dhe qëlloi mbi personat që qëndronin aty. Pas disa orësh, ai u vu në pranga nga forcat e policisë. Autori i sulmit është një 47 vjeçar me precedent penal që pak kohë më parë ishte lënë i lirë me kusht.

Zyrtarë të policisë bëjnë të ditur, se nga hetimet paraprake, nuk duket se sulmi ka lidhje me terrorizmin, megjithatë të gjitha pistat janë duke u verifikuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!