Trump premton marrëveshje të mirë tregtare me Britaninë pas Brexit-it

Tuesday, 04 June 2019 21:30

Donald Trump beson se Britania e Madhe mund të arrijë një marrëveshje të rëndësishme tregtare me Shtetet e Bashkuara pas shkëputjes nga Bashkimi Evropian.

Presidenti amerikan e shprehu qëndrimin e tij, ndërsa ai dhe kryeministrja Theresa May morën pjesë në takimin me liderët e bizneseve, në ditën e dytë të vizitës në Britaninë e Madhe.

Të hënën, Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi atë që e quajti miqësi të përjetshme mes Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara gjatë banketit shtetëror në Pallatin Bakingam. Nga ana e saj, sundimtarja u shpreh se vendet kremtojnë aleancën shumëvjeçare e cila u ka mundësuar siguri e prosperitet dy popujve për dekada.

Ndërkohë, protesta masive janë planifikuar në qytete të ndryshme britanike, përfshirë Londrën. Vizitën e tij në Mbretërinë e Bashkuar numri një i Uashingtonit e nisi me një sulm të ashpër ndaj kryebashkiakut të Londrës, Sadik Khan, të cilin e quajti një humbës të madh.

Modifikuar më Tuesday, 04 June 2019 21:48

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!