Tornado godet Gjermaninë, shkatërrohen disa shtëpi

E Enjte, 06 June 2019 09:58

Në Berlin është dëmtuar çatia e një ndërtese dhe një makinë është kthyer përmbys si pasojë e  tornados, i cili goditi zonën veriperëndimore të Gjermanisë.

Qytetarët e Bocholtit treguan tmerrin dhe situatën e pazakontë të motit në këtë zonë, ku shumë prej tyre mbetën të alarmuar.

Sipas të dhënave zyrtare të shërbimit meteorologjik theksohet se era frynte 181 deri në 253 km/orë.

Nga të dhëna paraprake thuhet se nga tornado që prek zonën veriperëndimore të vendit janë dëmtuar nëntë shtëpi dhe mbi 100 pemë janë thyer.

Një makinë është goditur nga era e fortë, ndërsa është hedhur tej disa metra.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!