Salvini vizitë në SHBA, diskutime për emigracionin me zv.presidentin amerikan

Saturday, 15 June 2019 15:54

Emigrimi dhe lufta kundër terrozimit, situata politike në Libi, Iran, Venezuela, do të jetë në qendër të bisedimeve mes ministrit të Brendshëm të Italisë, Salvini dhe zv.presidentit amerikan, Pence, në vizitën që kreu i Lega-s do zhvillojë në SHBA.

Duke folur përpara takimit të tyre të së hënës, politikani italian anti-emigracion tha për ‘CNN’ se ai e ka “ndjekur nga afër” qasjen amerikane kundër emigrimit të paligjshëm “, por shtoi se ndarja e fëmijëve nga prindërit e tyre një pikë që Italia nuk do e zbatojë.

“Ne përpiqemi sa më shumë që të mos ndajmë familje, fëmijët me ligj nuk mund të largohen nga vendi. Jam i kënaqur me mënyrën si kemi arritur të zgjidhim çështjen e emigracionit në Itali,” tha Salvini, i cili është gjithashtu zëvendëskryeministër i Italisë, gjatë intervistës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!