Zjarr në një ndërtesë në Paris, 3 të vdekur, me dhjetëra të plagosur

Saturday, 22 June 2019 10:49

Një zjarr i madh ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të sotëm në një ndërtesë 6-katëshe në Paris.

Mediat raportojnë për 3 persona të vdekur, ndërsa 28 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Zjarri ka rënë rreth orës 05:00 të mëngjesit, ndërsa ka zgjatur për më shumë se 3 orë, edhe pse u angazhuan 200 zjarrfikës për vënien nën kontroll të flakëve.

Nga raportimet e para, dyshohet se zjarri ka nisur fillimisht në restorantin në katin e parë të ndërtesës, ndërsa më pas është përhapur me shpejtësi edhe në katet e sipërme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!