Putin bisedë telefonike me Erdogan

Saturday, 06 July 2019 15:01

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe presidenti rus Vladimir Putin zhvilluan bisedë telefonike me ç’rast diskutuan për krizën në Libi, marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Në një deklaratë nga Kryesia e Komunikimeve të Presidencës së Turqisë thuhet se presidentët Erdogan dhe Putin kanë zhvilluar sot një bisedë telefonike ku krahas krizës në Libi, diskutuan edhe për marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Në deklaratë vihet në dukje se Erdoğan ka ndjekur me pikëllim të madh aksidentin e nëndetëses ruse në Detin Barents. Presidenti turk i ka shprehur ngushëllime popullit mik të Rusisë dhe familjeve të ekuipazhit rus që humbi jetën në këtë ngjarje trishtuese.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!