Marok/ Ka 9 fëmijë, por akuzon bashkëshorten “ Më ke tradhëtuar, unë jam jopjellor”

E Enjte, 19 Prill 2018 14:19

Një burrë nga Maroku ka ushtruar padi kundër bashkëshortes së vet duke e akuzuar për tradhti. Pas kontrollit rutinë mjekësor ka marrë vesh se është jopjellor gati gjithë jetën, dhe ka kuptuar se nuk mund të jetë babai i nëntë fëmijëve.

Burrit, i cili punon si profesor në një qytet të vogël Sid Sliman, një kontroll rutinë te urologu ia ka kthyer jetën përmbys. Ai kishte një cist të vogël në testikul për të cilin i kishte thënë mjeku se e ka tashmë prej një kohe të gjatë. Atëherë mjeku vendosi ta dërgojë në analiza shtesë.

Pas analizave doli që cisti, “për fat” nuk është i rrezikshëm, por se burri është steril. Mirëpo, ai prej 35 vitesh kishte një martesë të lumtur dhe bashkëshortja e tij kishte lindur nëntë fëmijë. Gazeta “Al-Masae” shkruan se burri i ka bërë testet shtesë, të cilat kanë konfirmuar se për shkak të cistit të përmendur ai nuk ka mundur të bënte fëmijë në 50 vitet e fundit.

Pas kësaj ai ka kontaktuar avokatin, ka kërkuar shkurorëzim dhe ka vendosur të heqë dorë nga fëmijët. Tradhtia në martesë në Marok dënohet me ligj, kështu që gruaja, nëse kjo provohet, mund të përfundojë në burg.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!