×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 52

Raul Castro “lëshon karrigen”, i zë vendin Miguel Diaz-Canel

E Enjte, 19 Prill 2018 15:49

Një lajm i bujshëm për largimin Raul Castros nga pushteti mori dhenë ditë më parë. Optimizmi ndihet në ajër në Kubë , për t’i lënë rrugë zhvillimeve në vend, që për hir të së vërtetës nuk kanë qenë të shumta.

Ditën e sotme Miguel Diaz-Canel u zgjodh pasardhës i Raul Castros. Ai është tani presidenti i ri i zgjedhur në seancën plenare të Asamblesë Kombëtare të enjten.

57-vjeçari, anëtar dhe zëvendëspresident i Partisë Komuniste të Kubës ka patur postin e sekretarit të parë të partisë në provincën e Villa Clara dhe Holguin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!