Reagon Erdogan: Gjendja e jashtëzakonshme në Turqi nuk...

Saturday, 21 Prill 2018 15:31
Presidenti i Turqise Presidenti i Turqise

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë vetëm me luftën kundër terrorizmit dhe si e tillë, ajo nuk paraqet problem për ata që duan të investojnë, raporton Anadolu Agency (AA)

“Dëgjojmë herë pas here si individët ankohen për gjendjen e jashtëzakonshme, ku synojnë të minojnë dëshirën e investitorit për të investuar në vendin tonë. Dua t’i them botës së biznesit dhe t’i pyes nëse gjendja e jashtëzakonshme është përdorur për ndonjë qëllim tjetër përveç në luftën kundër terrorizmit”, tha Erdoğan.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!