Malajzi, rrëshqet avioni me 139 njerëz

Diel, 22 Prill 2018 16:39

Një tjetër aksident ajror ka ndodhur, këtë rradhë në Malajzi, por fatmirësisht pa viktima.

Avioni  që mbante 139 njerëz në bord ndërpreu fluturimin pasi rrëshqiti në baltë dhe detyroi aeroportin Kathmandu të mbyllet për më shumë se 12 orë. Kjo ka shkaktuar kaos në fluturimet ajrore të vendit.

Askush nuk pësoi lëndime në këtë incident, por qindra pasagjerë që kishte planifikuar fluturime nga kryeqyteti i Nepalit i anuluan ato, pasi aeroplani Malindo Airlines Boeing 737 shkoi jashtë pistës vonë të enjten.

Duke folur për aeroplanin, zëdhënësi i aeroportit Prem Nath Thakur tha se avioni po shpejtonte pistën e Tribhuvan International Airport kur pilotët zbuluan një problem dhe anuluan fluturimin e nisjes.

Mjeti u rrëzua në bar dhe u ndal në baltë rreth 30 metra larg pistës në aeroport.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!