Pak para Botërorit, shërbimet sekrete ruse kapin 10 terroristë, njëri humb jetën në aksion (FOTO)

Diel, 22 Prill 2018 18:07

Shërbimet Sekrete ruse kanë arrestuar 10 terroristë në dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili fillon në muajin qershor.

Në Shën Petersburg, policia arrestoi shtatë të dyshuar për terrorizëm. Fotot tregojnë si janë kapur ata dhe janë ulur barkas në tokë.

Tre persona të tjerë janë arrestuar dhe një mbeti i vrarë gjatë një bastisje të policisë ruse në qelizat e terrorit të ISIS në qytetin Rostov, ku do të luhet ndeshja e parë Angli-Tunizi.

Disa prej tyre shihen me mbathje në momentin kur policia ruse futet në shtëpitë e tyre pa paralajmëruar.

Modifikuar më Diel, 22 Prill 2018 18:13

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!