Tragjike/ Theret me thikë ish-ministri i Mbrojtjes

Diel, 22 Prill 2018 18:44

Një ngjarje e rëndë ka shokuar botën e politikës dhe krejt opinionin publik në Turqi.

Ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Ercan Vuralhan, është therur me thikë nga një person me të cilin fillimisht ishin duke pirë kafe.

Më vonë, për arsye ende të paqarta, sulmuesi iu hodh sipër duke i prerë fytin me thikë.

Mediat lokale raportojnë  se ngjarja tmerroi të gjithë të pranishmit, ndërsa pas kësaj autori, një 60 vjeçar u dorëzua tek policia.

 315939 660 320


Modifikuar më Diel, 22 Prill 2018 18:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!