Turqi/ Erdogan fushatë zgjedhore në Evropë

Tuesday, 24 Prill 2018 18:03
Presidenti turk Presidenti turk

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është shprehur se po planifikon të mbajë tubime zgjedhore në Evropë gjatë muajit të ardhshëm por ai nuk bëri të ditur se në cilat shtete do t’i mbajë këto tubime.

“Në maj do të mbajmë takimet tona të para në sallat sportive në Ervopë. Të gjitha përgatitjet janë bërë. Tani për tani, nuk dua të tregoj se në cilat shtete do të mbajmë tubime”, tha Erdogan.

Gjatë fushatës për referendum vitin e kaluar, Erdogan pati përplasje me disa nga liderët evropianë ku mbajti tubime pasi në këto vende jeton diaspora turke por shtetet si Gjermania, Holanda dhe Austria nuk i pranojnë tubimet e tilla.

Ndërsa më 24 qershor priten të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!