CNN njofton që Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president javën që vjen. Formati dhe data e e zyrtarizimit…
Popullariteti i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron është rritur ditët e fundit, pas djegies së Katedrales Notre Dame në Paris.…
Nuk janë takuar kurrë dhe ky është rasti më i mirë për të thyer akullin. Udhëheqësi i Koresë së Veriut,…
Zonja e Parë e Amerikës, Melanie Trump do presë ditën e hënë, në 22 prill festimet e 141-ta për Pashkët…
Moti i keq në Britaninë e madhe ka shkaktuar 2 viktima. Viktimat janë dy vajza të reja të cilat humbën…
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer…
Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e…
Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin…
Një autobus turistësh është përmbysur në ishullin e Madeira, në Portugali, duke shkaktuar shumë viktima. Lajmin e bën të ditur…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se Shtetet e Bashkuara do të heqin një ndalesë për paditë amerikane ndaj…
Ekrem Imamoglu u shpall fitues i zgjedhjeve bashkiake në Stamboll nga autoriteti elektoral që i dorëzoi sot mandatin e kryetarit…
Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi Policia…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!