Parlamenti britanik ka miratuar amendamentin që kundështon çdo dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa pakt. Parlamenti ka votuar me…
Të paktën 10 persona u vranë në një shkollë në shtetin e Sao Paulos në Brazil, thanë autoritetet policore në…
Guvernatori i Kalifornisë, Gavin Newsom pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv duke vendosur një moratorium mbi ekzekutimet. Ky është një…
Një avion i nisur nga Gedda (Arabia Saudite) dhe i drejtuar në Kuala Lampur (Malesia) është kthyer në aeroportin e…
Ligjëvënësit evropianë janë shumë të shqetësuar për lidhjet mes Rusisë dhe partive të ekstremit te djathtë si dhe disa qeverive…
Parlamenti britanik ka refuzuar për të dytën herë marrëveshjen Brexit të propozuar nga shefja e qeverisë Theresa May. Marrëveshja u…
Në një provë të jashtëzakoshme për pavarësinë teknologjike, mësohet se Rusia po bën plane për të shkëputun internetin e saj…
Asambleja Kombëtare e Francës e ka miratuar marrëveshjen e cila parashikon krijimin e një asambleje të përbashkët parlamentare me qëllim…
Debutoi në Sundance Film Festival në janar, dhe që atëherë, “Leaving Neverland” i ka ndarë më dysh fansat e Majkëll…
Laboratori bërthamor i world wide web (www), feston sot 30-vjetorin e sistemit të informacionit global duke nxjerrë në pah përfitimet…
Kritikat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ndaj marrëveshjes së Turqisë për të blerë sistemin e mbrojtjes raketore S-400…
Agjentët e doganave kanë konfiskuar dërgesën më të madhe të kokainës ë portet e Nju Jorkut dhe New Jersey në…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!