Një rrufe ka rënë në Akropol në qytetin e Athinës dhe sipas informacioneve të policisë greke 4 përsona janë të…
Mijëra njerëz u bashkuan me protesta në të gjithë Londrën qendrore, pasi aktivistët për ndryshimin e klimës bllokuan rrugët dhe…
U deshën rreth 200 vjet për ta ndërtuar, por vetëm pak orë për t’a gjunjëzuar. Notre Dame, simboli i Francës…
Reagime të shumta po vinë nga gjithë bota pas pamjeve të zjarrit të frikshëm që po shkatërron një nga godinat…
Sistemi i stuhive masive që vrau disa njerëz nga Teksasi në Misisipi është duke u mbingarkuar në lindje, duke kërcënuar…
Numri i viktimave në luftimet përreth kryeqytetit libian, Tripoli u dyfishua gjatë fundjavës. Më shumë se 120 vetë kanë humbur…
Administrata Trump zbuloi të premten planet e saj për të përshpejtuar instalimin e rrjetit 5G, përfshirë premtimin e miliarda dollarëve…
Mijëra protestues janë mbledhur sot në protestën më të madhe ndonjëherë kundër Vuçiçit në Beograd nga koalicioni opozitar "Aleanca për…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po u bën thirrje vendeve të Amerikës së Jugut të mos i pranojnë ofertat…
Agjencia e migrimit e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se 12.546 emigrantë të parregullt dhe refugjatë kanë arritur në Evropë…
Aktorja e njohur Ashley Judd ka treguar për herë të parë në publik një ngjarje të hidhur të jetës së…
Policia spanjolle arrestoi të premten një ish-aleat dhe ish-gjeneral të Hugo Chavesit, nën akuzën e trafikut të drogës. Urdhër-arresti për…

Lajmet e fundit

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri. Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Parashikohet që dhe orët e...

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!