Presidenti amerikan, Donald Trump rriti sot presionin mbi senatorët republikanë për të evituar ndonjë të papritur mbi financimin urgjent të…
Kancelarja gjermane dha mbështetjen e saj për propozimet për Evropën, të bëra nga partia e saj konservatore që përplasen me…
 Ndërsa vijojnë hetimet për shkakun e incidentit ajror që shkaktoi mbi 150 viktima një ditë më parë në Etiopi, autoritetet…
Japonia ndalet dhe kujton 8 vjetorin e katastrofës së Fukushimës, njohur ndryshe si katastrofa e trefishtë, për shkak të tërmetit…
Kryetarja e CDU-sё Annegret Kramp-Karrenbauer pas propozimeve tё fundit tё kryeministrit francez Emmanuel Macron pёr reforma nё BE, paraqiti konceptin…
Në Korenë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet për Parlamentin e ri të vendit. Komiteti Qendror i Zgjedhjeve tha se votuan…
Dy shqiptare nga Kosova kanë humbur jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor në Gjermani. Sipas mediave gjermane, viktimat…
Njëzet e nëntë pasagjerë kanë marrë trajtim mjekësor për shkak të turbulencave të mëdha gjatë një fluturimit të avionit të…
Presidenti i Venezuelës Nicolás Maduro ka lavdëruar forcat e armatosura që i qëndruan besnik atij duke mposhtur një "grusht shteti"…
Edhe këtë të shtunë të ashtuquajturit ‘Jelekët e verdhë’ në Francë kanë vijuar protestën e tyre. Qindra protestues kanë dalë…
Gratë spanjolle iu bashkuan miliona grave nga mbarë bota të cilat këtë ditë protestojnë duke kundërshtuar dhunën, pabarazinë dhe dallimin…
Qindra njerëz kanë dalë të protestojnë në rrugët e Jeruzalemit kundër qeverisë, shkruan “RT”. Anëtarët e komunitetit Haredi, të veshur me…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!