Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, bëri thirrje që t’i jepet fund menjëherë “represionit brutal” ndaj popullit venezuelas. “Shtypja brutale e…
Njëzetë e tre burra nga Maroku, disa me shtetësi edhe spanjolle e zvicerane janë paraqitur në një gjykatë në Rabat,…
Pesëmbëdhjetë ditë pas zjarrit në Notrë Dam, që tronditi opinionin botëror, çdo ditë sjell një vrull solidariteti dhe polemikash, ndërkohë…
Një parashikim i Nostradamusit thotë se Turqia dhe Greqia do të bëjnë në luftë të përgjakshme me njëra-tjetrën gjatë vitit…
Legjislacioni i Floridas miratoi të mërkurën një projekt-ligj që lejon mësuesit të mbajnë armë në klasë, duke kanalizuar një program…
Pavarësisht deklaratave disi të ashpra nga politikanët në SHBA, teksa Mike Pompeo deklaroi se Amerika edhe mund të ndërhyjë ushtarakisht…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të ndërhyjnë ushtarakisht për…
Mijëra protestues shumica jelekverdhë, kanë mbushur rrugët e Parisit në këtë 1 Maj duke demonstruar kundërshtimin për të drejtat e…
Një gjykatë britanike ka dënuar më 1 maj, themeluesin e kompanisë WikiLeaks, Julian Assange me 50 javë burgim, për shkak…
Komisioni Qendror Zgjedhor në Ukrainë ka shpallur, Volodymyr Zelenskiyn fitues të zgjedhjeve presidenciale, duke publikuar rezultatet përfundimtare të procesit zgjedhor…
Juan Guaido ka bërë thirrje që mbështetësit e tij të dalin përsëri në rrugët e Venezuelës sot, pas një përleshjeve…
Italia doli nga recesioni në tremujorin e parë 2019, duke shënuar një rritje ekonomike prej 0,2% të PBB-së, sipas të…

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!