Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, vendosi të mos i zgjasë masat lehtësuese që iu mundësojnë importuesve të blejnë…
Rreth 40 persona kanë mbetur të plagosur pas një proteste për mosndërtimin e një HEC-i në Pankisi të Gjeorgjisë gjatë…
Njeriu më i pasur i Danimarkës tha se tre nga katër fëmijët e tij u vranë në sulmet terroriste në…
Shkon në 290 numri i të vdekurbve në Sri Lanka pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet në të…
Në Sri Lankë kanë ndodhur sulme terroriste që si pasojë kanë pasur rreth 190 të vrarë dhe të paktën 450…
Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret…
Gjashtë shpërthime të njëpasnjëshme ndodhën të dielën e Pashkëve në të paktën tre kisha dhe në tre hotele në Sri…
Të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale në Ukrainë. Në fakt, ky është rundi i dytë i tyre, sepse asnjëri nga kandidatët…
Edhe këtë të shtunë në Paris shpërthyen përleshjet. Lëvizja e Jelekverdhëve mbushi sheshet si çdo fundjavë në protestat e pandalshme…
KINSHASA, R.D. E KONGOS Një anije u përmbys në Liqenin e Kivu në Republikën Demokratike Lindore të Kongos javën e…
Angela Merkel do të ishte “shumë e kualifikuar” për një pozicion të lartë në BE pasi ajo të largohej nga…
Jelek verdhët protestuan përsëri sot në Paris. Policia u detyrua të përdorë gazin lotsjellës në protestat që eskaluan në dhunë.…

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!