Qiratë në metropolet europiane rriten. Shumë njerëz detyrohen të largohen nga banesat e të shkojnë në periferi. Një nismë e…
Të enjten ligjvënësit në Uashington përshëndetën arrestimin në Britani të themeluesit të WikiLeaks Julian Assange dhe kërkuan ekstradimin e tij…
Policia greke të premten në mëngjes mbylli Parlamentin dhe rrethoi zonën rreth tij pasi një kërcënim me bombë u bë…
Policët spanjollë kanë nxjerrë zvarrë nga avioni, 25 futbollistë të dehur të ekipit anglez për të mos i lejuar të…
Ish-këshilltari i Shtëpisë së Bardhë në kohën e ish-presidentit demokrat, Obama, Greg Craig pritet të akuzohet pas publikimit të raportit…
Themeluesi i Wikileaks Julian Assange është arrestuar mesditën e sotme. Arrestimi i tij është bërë në Londër, në ambasadën e…
Presidenti amerikan, Donald Trump do të vazhdojë të rrisë presionin ndaj Iranit, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo,…
Kryeministri i izraelit Benjamin Netanyahu siguroi një fitore të pastër në zgjedhjet e së mërkurës, në koalicion me partitë e…
Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin deklaroi sot se SHBA-ja duhet të përgatitet për një Brexit të ashpër, tre ditë…
Theresa May po zhvillon bisedimet e minutës së fundit për Brexit me Presidentin francez Emmanuel Macron, për tërheqjen e Britanisë…
Theresa May do të mbajë bisedimet në minutën e fundit të Brexit me krerët e Gjermanisë dhe Francës. May do…
Randolph Alles , Drejtori i Shërbimeve Sekrete të SHBA, është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Mësohet se, Trump urdhëroi…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!