Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një ndërtesë shumëkatëshe në Paris. Bëhet e ditur se aktualisht 27 persona kanë…
Më shumë se 20 persona janë arrestuar pasi protestuesit e “Jelekëve të Verdhë” mbushën rrugët e qyteteve franceze, duke shënuar…
Pasaportat e reja në Britani po lëshohen pa “Bashkimin Evropian” në kopertinë, përkundër vonesës për marrëveshjen e daljes nga BE-ja,…
Zgjedhjet lokale në Turqi kanë përfunduar dhe tashmë vendimi mbi epilogun e tyre është në duart e komisionit shtetëror, deklaroi…
Media e njohur ndërkombëtare “Reuters” ka shkruar një artikull specifik për faktin sesi Ministria e Mbrojtjes e Rusisë, në disa…
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s u prit ngrohtë ndërkohë që vlerësoi Aleancën Trans-Atlantike në fjalimin e parë ndonjëherë të bërë…
Pakti veriatlantik (NATO) sot shënon 70 vite të themelimit të vet, në kushte kur përballet me shumë sfida globale, por…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, premtoi sot se do të luftojë deri në çastin e fundit për një dalje të rregullt…
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se trysnia e tij ndaj vendeve anëtare të NATO-s për të paguar më…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg foli të mërkurën përpara një sesioni të përbashkët të Kongresit amerikan, në prag…
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) – në përkthim: Partia Popullore Republikane – u themelua në vitin 1923 nga themeluesi i shtetit…
Partia qeverisëse e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan u ankua të martën ndaj rezultatit të zgjedhjeve për Stambollin dhe Ankaranë,…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!