Një ngjarje e rëndë ka shokuar botën e politikës dhe krejt opinionin publik në Turqi. Ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë,…
Shtetet e Bashkuara nxorën raportin vjetor të të drejtave të njeriut. Raporti që hartohet nga Departamenti i Shtetit rendit në…
Shërbimet Sekrete ruse kanë arrestuar 10 terroristë në dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili fillon në…
Ditë të tëra protestash në Nikaragua kundër ndryshimit të sistemit të sigurimeve shoqërore të vendit rezultoi në vdekjen e të…
Pesëmbëdhjetë deputetë turq nga partia kryesore opozitare CHP, kanë shkuar në Partinë Iyi, në mënyrë që kjo parti të mund…
 Një person ka kërcënuar forcat e sigurisë franceze për një sulm të mundshëm terrorist . Policia franceze ka evakuuar njerëzit…
Një tjetër aksident ajror ka ndodhur, këtë rradhë në Malajzi, por fatmirësisht pa viktima. Avioni  që mbante 139 njerëz në…
Sulmet vetëvrasëse vazhdojnë të marrin jetë njerëzish në Afganistan.   Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë…
Rebelët sirianë kanë nisur që të largohen nga territoret që i kanë nën kontroll në afërsi të Damaskut, pas arritjes…
Në rrjetet sociale kanë nisur të shpërndahen me shpejtësi disa video në të cilat shihen dhe dëgjohen të shtëna me…
Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur, duke…
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë…

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!