Presidenti i Algjerisë, Abdelaziz Bouteflika, dha dorëheqjen të martën pas 20 vjetësh në detyrë dhe gjashtë javë protestash masive mbarëkombëtare,…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mikeo Pompeo, shfaqi shpresën për një samit të ri midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald…
Nga Erkan Arikan Në Stamboll nuk ka rezultat zyrtar, por në qytete të rëndësishme, partia konservatore islame, AKP ka përjetuar humbje…
Partia Forza Italia e drejtuar nga ish-kryeministri Silvio Berlusconi ka festuar 25 vjetorin e krijimit të saj e mbetet një…
Hamza Parvez, një shtetas britanik e la Britaninë e Madhe dhe iku për të luftuar me ISIS në Siri, gjashtë…
Rexhep Taip Erdogan merr një goditje të rëndë në zgjedhjet lokale të së dielës në Turqi. Partia për Drejtësi dhe…
Lideri i partisë më të madhe opozitare në Turqi ka thënë se kandidatët e partisë së tij kanë fituar në…
Turqit iu drejtuan qendrave të votimit mëngjesin e sotëm, për të votuar në zgjedhjet lokale, që Presidenti Tayyip Erdogan i…
Në Ukrainë janë hapur vendvotimet për zgjedhjet presidenciale. Në garë është edhe presidenti aktual, Petro Poroshenko, mirëpo kandidat serioz po…
Sot në Turqi mbahen zgjedhjet lokale për të përcaktuar drejtuesit lokalë në 5 vitet e ardhshme. Në zgjedhjet administratave lokale…
“Jelekët e Verdhë” kanë dalë sot në fundjavën e 20-të të protestave në Paris dhe qytete të tjera të vendit.…
Substanca përdor një mekanizëm në sipërfaqen e qelizave të kancerit që i bën ato më pas të shuhen. Tani do…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!