Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka paralajmëruar se do ta mbyllë kufirin jugor me Meksikën, nëse kjo e…
Një prokuror i profilit të lartë ka dhënë dorëheqjen në Sllovaki, pas dyshimeve se ai kishte kontakte me persona të…
Mbështetësit e hetimit për bashkëpunimin me Rusinë u përpoqën të përmbysnin rezultatin e zgjedhjeve të 2016-s dhe të merrnin pushtetin…
Parlamenti britanik refuzoi sërish marrëveshjen e daljes nga BE . Theresa May ka humbur kështu bastin, ndërsa Brexit ndodhet tashmë…
Deputetëve do t'u kërkohet të votojnë përsëri për Brexit të premten, por vetëm për pjesën e marrëveshjes të negociuar me…
Tregjet financiare në Turqi kanë përjetuar një periudhë të re trazirash, duke e vënë daljen e vendit nga recesioni në…
Kryeministrja britanike, Theresa May premtoi përpara deputetëve konservatorë se do të japë dorëheqjen nëse ata do i japin mbështetjen marrëveshjes…
Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Rusisë që të tërheqë trupat e saj nga Venezuela dhe ka paralajmëruar…
Kompania Facebook tha të martën se ka mbyllur disa llogari të tjera nga Irani, Rusia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova,…
Njëzet e gjashtë marsi shënon kulmin e gjenocidit serb në Kosovë. Vrasjet serbe që filluan në Likoshan e Qirez, Abri…
Godinat e Këshillave bashkiakë në disa qytete gjermane u evakuuan të martën pas disa kërcënimeve për bombë, që u morën…
Ivanka Trump e ka publikuar në Tëitter një citim nga ish-presidenti Abraham Lincoln pas publikimit të raportit të Robert Mueller…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!