Marrëveshja e Brexit e negociuar me Brukselin nuk ka mbështetjen e nevojshme në Parlamentin britanik për t’iu nënshtruar për herë…
Ndërsa Britania nuk ka vendosur ende se si do ta realizojë Brexit-in, Franca dhe Gjermania kanë krijuar një parlament të…
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do të takohet të hënën me presidentin amerikan, Donald Trump, teksa pritet që dy liderët të…
Isis po projekton sulme të reja në Europë, pas rënies së Kalifatit në Irak dhe Siri. Kështu shkruan Times, duke…
Në Itali flitet vetëm për sherre brenda qeverisë e parashikimet nga ana e medias italiane janë të ndryshme. Nga ana…
Të flasësh për Europën me Václav Klaus do të thotë të konfrontohesh me atë që kontinentin e ka parë të…
“Jelekët e Verdhë” kanë dalë sot në rrugët e Parisit dhe qyteteve të tjera për të 19-n fundjavë radhazi. Në…
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, deklaroi se Evropa nuk duhet të mbetet peng i procesit të Brexit-it. “Projekti evropian nuk…
Një peticion që i bën thirrje për Theresa Maj për të anuluar Brexit duke revokuar nenin 50 ka kaluar mbi…
Një granatë ka shpërthyer në kosullatën ruse në Athinë. Mediat greke bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës…
Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se ka ardhur koha që Shtetet e Bashkuara të “njohin plotësisht” sovranitetin e…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh se Bashkimi Europian duhet të jetë i përgatitur për mundësinë që Britania e Madhe…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!