Ramy, 13-vjeçari maroken, që me gjestin e tij të një dite më parë shpëtoi nga pengmarrja 50 shokët e tij…
Bashkimi Europian do të pranojë shtyrjen e Brexitit vetëm nëse parlamenti britanik miraton marrëveshjen aktuale të tërheqjes, javën e ardhshme.…
Bashkimi Evropian do të pajtohet për shtyrje të datës së largimit të Britanisë nga Bashkimi Evropian, vetëm nëse Parlamenti britanik…
Një ish-futbollist kolumbian është arrestuar mbrëmë nga policia në Cali pasi akuzohet si pjesë e një rrjeti trafiku ndërkombëtar droge.…
Trazirat në Serbi e vënë në mendime Moskën. Serbia është tradicionalisht e lidhur ngushtë me Moskën. Në lojë, krahas interesave…
Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot mundësinë që Brazili të bëhet anëtar i NATO-s, duke pritur në Shtëpinë e Bardhë…
Zëdhënësi i qeverisë britanike ka thënë se kryeministrja May beson që Britania e Madhe ka hyrë në krizë politike, duke…
Disa artistë kanë mbështetur viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re duke dhuruar para. Madonna, Chris Rock, Josh Brolin,…
Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i…
Federata Ruse njoftoi se do ta njohë emrin e ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, konfirmoi ambasadori rus në…
Zonja e Parë Melania Trump mblodhi në Shtëpinë e Bardhë një grup pune me përfaqësues të agjencive të ndryshme qeveritare…
SHBA-ja akuzoi sot Rusinë dhe Kinën se po rrisin rrezikun për konflikt në hapësirë, kryesisht duke zhvilluar armë satelitore, në…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!