Gianfranco Franciosi, një ish-spiun për shtetin italian ose Giannino ka qenë një i infiltruar për mafien në Itali, i cili…
Policia holandeze ka arrestuar autorin e dyshuar të sulmit me armë në një tramvaj në Holandë, ku tre persona u…
Numri i viktimave nga sulmi që ndodhi paraditen e sotme në Holandë ka shkuar në tre. Lajmi është konfirmuar nga…
Jelek-verdhët kanë rinisur protestat në Francë, që i kishin filluar katër muaj më herët. Protestat filluan mbi rritjen e taksave…
Një varr masiv me eshtrat e 300 njerëzve është zbuluar në orët e fundit në Raqqa, në veri të Sirisë,…
Uashingtoni ka vendosur një sërë sanksionesh të reja mbi Rusinë mbi veprimet “të pajustifikuara” gjatë një incidenti detar nëntorin e…
Një dëshmitare e ngjarjes së tmerrshme që ka tronditur të premten Zelandën e Re, ka rrëfyer me lot në sy…
Të paktën dyzet persona janë vrarë dhe më shumë se 20 janë plagosur rëndë në një sulm me armë mbi…
Deputetët britanikë aprovuan në Dhomën e Komunëve një amendament që kërkon shtyrjen e largimit zyrtar nga Bashkimi Europian deri me…
Koreja e Veriut ka zgjedhur Parlamentin e ri. Partia e Punëtorëve fitoi 100 për qind të votave duke rikonfirmuar liderin…
Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden duket se po i afrohet vendimit për të hyrë në garën presidenciale dhe një vendim zyrtar…
Pas deklaratave për gazetarët se nuk do të komentonte për shkëputjen e Britanisë nga Bashkimi Europian, Presidenti Donald Trump bëri…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!