Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa…
Një tifoz ‘i thekur’ futbolli dhe ish-kryetar i bashkisë së rrethit, Ekrem Imamoglu, ka ardhur nga askundi për t’u bërë…
Qytetarët e Stambollit i japin goditjen e dytë dhe finale presidentit Erdogan dhe partisë së tij AKP. Pavarësisht humbjes në…
Kompania ajrore meksikane Volaris ka nisur një program të quajtur “Ribashkimi familjeve” që po ofron fluturimin e emigrantëve të Amerikës…
Boris Johnson kryeson edhe në raundin e pestë të votimit. Tani janë anëtarët e partisë që vendosin nëse do të…
“Shtatë motoçiklistë u vranë dhe tre të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes me një kamion që po ecte…
Miliona votues në Turqi do u drejtohen të dielën kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri të Stambollit.…
Një zjarr i madh ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të sotëm në një ndërtesë 6-katëshe në Paris.…
Presidenti Donald Trump është shprehur se nuk dëshiron luftë, por paralajmëroi Iranin se do të zhduket nëse shpërthen konflikti. Duke…
Koalicioni qeveritar në Itali ka hartuar një projekt-ligj që synon t’i japë qeverisë dhe parlamentit të drejtën për të emëruar…
Presidenti amerikan Donald Trump tha të premten se kishte hequr dorë nga një goditje ushtarake ndaj Iranit sepse një përgjigje…
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, deklaroi ditën e  sotme se tre kandidatët kryesorë për presidencën e Komisionit Evropian, dështuan të…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!