Turqia do të ndeshet me pasoja nëse dislokon sistemin rus të mbrojtjes raketore, S-400. Këtë herë paralajmërimi vjen nga sekretari…
Prodhuesi amerikan i aeroplanëve, Boeing, e ka ditur se lloji i tij i avionëve 737 Max ka probleme. Kompania tha…
Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite, në përgjigje të zjarrit raketor nga Rripin e Gazës, ka shkuar në…
Presidenti Emmanuel Macron po ballafaqohet me skandalin e dytë rreth stafit të tij, pasi u raportua se shoferi i tij…
Konflikti në rripin e Gazës vijon të përshkallëzohet pas sulmeve me raketa që konsiderohen më intensivet e kohëve të fundit.…
Debutimi me frak të zi dhe buzëqeshje enigmatike (por e bukur). Vlerësim për babain e tij, Akihito, i cili abdikoi…
Maqedonia e Veriut voton sot (5 maj) për Presidentin e ardhshëm të vendit. Ky është raundi i dytë i votimeve…
Koreja e Veriut ka vijuar me testimin e armëve bërthamore, duke lëshuar së fundmi në drejtim të Detit të Japonisë…
Ritmet e ekonomisë në SHBA duket se sjellin lajme të mira duke pësuar rritje, shkruan New York Times. Norma e…
143 vetë në bordin e avionit amerikan të pasagjerëve shpëtuan për pak nga një fatkeqësi. Gjatë zbritjes në aeroportin ushtarak…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë biseduar për më shumë se një orë të premten,…
Qendra e qytetit të Manchesterit është rrethuar dhe bllokuar nga policia, disa momente pasi që u gjetën dy çanta të…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!