Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka fituar votëbesimin këtë të premte, që vjen disa javë para zgjedhjeve të Parlamentit Evropian.…
Civilian Joint Task Force (CJTF), një milici që operon në verilindje të Nigerisë, ka liruar 894 fëmijë që i kishte…
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar është duke akuzuar Qeverinë siriane për tentim të zgjerimit të pikave të kontrollit…
Negociatorët për tregtinë të SHBA-së dhe Kinës mblidhen të premten në ditën dytë të bisedimeve, vetëm pak orë pas hyrjes…
Finalisti i ‘Britain's Got Talent’ (Talentet e Britanisë), Henry Hall, ka vdekur në moshën 86-vjeçare, dy vjet pasi mahniti  kombin…
Pas takimit me kreun e shtetit në Maqedoninë e Veriut, Papa Françesku ka vijuar vizitën në  Shtëpinë Muze të Shenjtores…
Turqia do të ndeshet me pasoja nëse dislokon sistemin rus të mbrojtjes raketore, S-400. Këtë herë paralajmërimi vjen nga sekretari…
Prodhuesi amerikan i aeroplanëve, Boeing, e ka ditur se lloji i tij i avionëve 737 Max ka probleme. Kompania tha…
Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite, në përgjigje të zjarrit raketor nga Rripin e Gazës, ka shkuar në…
Presidenti Emmanuel Macron po ballafaqohet me skandalin e dytë rreth stafit të tij, pasi u raportua se shoferi i tij…
Konflikti në rripin e Gazës vijon të përshkallëzohet pas sulmeve me raketa që konsiderohen më intensivet e kohëve të fundit.…
Debutimi me frak të zi dhe buzëqeshje enigmatike (por e bukur). Vlerësim për babain e tij, Akihito, i cili abdikoi…

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!