Ato që duhet të ishin debate në sallë lidhur me ndryshimet e parashikuara në ligjin që lejon dërgimin e të…
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka fituar votëbesimin këtë të premte, që vjen disa javë para zgjedhjeve të Parlamentit Evropian.…
Civilian Joint Task Force (CJTF), një milici që operon në verilindje të Nigerisë, ka liruar 894 fëmijë që i kishte…
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar është duke akuzuar Qeverinë siriane për tentim të zgjerimit të pikave të kontrollit…
Negociatorët për tregtinë të SHBA-së dhe Kinës mblidhen të premten në ditën dytë të bisedimeve, vetëm pak orë pas hyrjes…
Finalisti i ‘Britain's Got Talent’ (Talentet e Britanisë), Henry Hall, ka vdekur në moshën 86-vjeçare, dy vjet pasi mahniti  kombin…
Pas takimit me kreun e shtetit në Maqedoninë e Veriut, Papa Françesku ka vijuar vizitën në  Shtëpinë Muze të Shenjtores…
Turqia do të ndeshet me pasoja nëse dislokon sistemin rus të mbrojtjes raketore, S-400. Këtë herë paralajmërimi vjen nga sekretari…
Prodhuesi amerikan i aeroplanëve, Boeing, e ka ditur se lloji i tij i avionëve 737 Max ka probleme. Kompania tha…
Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite, në përgjigje të zjarrit raketor nga Rripin e Gazës, ka shkuar në…
Presidenti Emmanuel Macron po ballafaqohet me skandalin e dytë rreth stafit të tij, pasi u raportua se shoferi i tij…
Konflikti në rripin e Gazës vijon të përshkallëzohet pas sulmeve me raketa që konsiderohen më intensivet e kohëve të fundit.…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!