Rajoni i Irkutsk në Rusi është përfshirë nga përmbytje masive. Si pasojë e këtyre përmbytjeve kanë humbur jetë të paktën…
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se përpjekjet e Rusisë dhe Turqisë në Siri janë një element i rëndësishëm…
Së paku 40 persona u vranë nga një sulm ajror që goditi një qendër të ndalimit të migrantëve në Libi,…
Deputetët e partisë së Brexit në Britani kanë shkaktuar reagime në seancën hapëse të Parlamentit Europian, pasi kthyen shpinën kur…
Finlanda merr sot presidencën gjashtëmujore të radhës të Bashkimit Evropian. Kjo është hera e tretë që Finlanda, si vend anëtar…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka folur për herë të parë për shëndetin e saj, pasi tronditi botën, teksa u shfaq…
“Ne jemi vendi më i përfolur në botë për momentin, dhe të gjithë dëshirojnë një pjesë tonën”, deklaroi presidenti amerikan,…
Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka folur sot pas vendimit te gjykatës qe refuzoi kërkesen për ekstradim në Maqedoni të Veriut.…
Franca përballet sot me temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë, teksa e gjithë Evropa po përballet me një valë…
Të paktën 41 minatorë artizanalë mbetën të vdekur kur një pjesë e minierës së bakrit dhe kobaltit në pronësi të…
Gjatë mbledhjes së djeshme djeshëm të Asamblesë së Përgjithshme të KiE është votuar edhe për postin e rëndësishëm të Sekretare…
Kuvajti inauguroi një nga urat më të gjata të detit në botë, aktualisht e katërta, duke shkurtuar një orë distancë…

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!