Koreja e Veriut ka filluar çmontimin e altoparlantëve të vendosur përgjatë kufirit me Korenë e Jugut dhe tha se mendon…
Donald Trump duhet të fitojë një Çmim Nobël për Paqen për përpjekjet e tij për t'i dhënë fund bllokimit mbi…
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një xhami në Nigeri, ku 24 persona kanë gjetur vdekjen dhe dhjetra të…
Shtetet e Bashkuara kanë reaguar pas vrasjes së gazetarëve në Afganistan dhe kanë akuzuar militantët se po tentojnë të minojnë…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se "është e turpshme" që lista e pyetjeve, që këshilltari i posaçëm,…
Ajo është e vendosur në mes të shtëpive më të vjetra se nëntë dekada në lagjen "Kesare" në Bagdad. Popullata…
Baza kryesore e forcave të operacioneve tokësore të cilat udhëhiqen nga SHBA'të në Bagdad të Irakut është shpërbërë. Përmes një…
Sulmet kundër gazetarëve në Afganistan acaruan Komunitetin ndërkombëtar thuhet nga OKB-ja. Të paktën 37 persona, mes të cilëve një fotograf…
Një ndërtesë 26-katëshë është shembur brenda pak minutash në Brazil dhe si pasojë një person ka humbur jetën. Zjarri raportohet…
Një ndërtesë 26-katëshe është shembur pasi u përfshi nga zjarr në qytetin më të madh të Brazilit, Sao Paolo, duke…
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve në të gjithë botën sot po protestohet. Këto protesta dhe marshime kanë të…
Në ditët e errëta të luftës civile të viteve 1990 dhe sundimit shtypës të Talebanëve, fotografi Shah Marai, nuk u…

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!