Nga Adonis Alkhaled "Para shpërthimit të luftës fitoja rreth 700 lira siriane në muaj dhe isha i kënaqur. Tani fitoj…
Kjo video shokuese tregon momentin kur një dhëndër qëllohet me plumb gjatë dasmës së tij. Sunnil Verma ishte ulur këmbëkryq,…
Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka thënë se dokumentet sekrete që Izraeli pretendon se i ka në lidhje me…
Një ditë më parë për shkak të sulmeve në Kabul humbën jetën 31 persona prej të cilëve 10 ishin gazetarë.…
Katoliku më i lartë në Australi dhe një nga zyrtarët më të fuqishëm në Vatikan, George Pell, do të dalë…
Katër alpinistë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë, pas një aksidenti në Alpet e…
Presidenti i SHBA Donald Trump sugjeroi këtë të hënë se takimi që po planifikon me udhëheqësin e Koresë së Veriut…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në tempullin Sri Revanasiddeshëara, në distriktin Ramanagara.  Prifti hindu pësoi djegie të mëdha në…
Maniaku seksual ka përdhunuar dhe më pas ka vrarë një 13-vjeçare në veri të Francës. Angelique ishte zhdukur disa ditë…
Është shumë interesante të zbulosh qytete të ndryshme në mbarë botën, por akoma dhe më interesante janë kuptimet e emrave…
Një bashkim i mundshëm ekonomik midis dy Koreve i përshtatet më shumë Koresë së Veriut se asaj të Jugut. Kjo…
Pas takimit të zhvilluar me liderin e Koresë së Jugut, Kim Jong-un ka marrë një vendim të rëndësishëm, për të…

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!