Një grua në Kinë ka paditur një dyqan dhe i ka kërkuar t’i kompensojë 11.300 euro. Ajo ka blerë një…
Vetëm pak ditë nga çelja zyrtare e sezonit turistik 2018, resortet rumune që shtrihet përgjatë Detit të Zi përballen me…
Pamjet e filmuara nga një kabinë në aeroportin Jizan të Arabisë Saudite treguan një pilot që luftonte për të kontrolluar…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të udhëtojë për në Britani më 13 korrik. Kështu u ka raportuar…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i është kundërpërgjigjur Rusisë se nuk është ajo që vendos për anëtarësimin ose…
13 fëmijë kanë mbetur të vdekur pasi autobusi i tyre u përplas me një tren në shtetin indian të Uttar…
Një video e publikuar nga Forcat Ajrore amerikane tregon se është realizuar me sukses hedhja e raketës interkontinentale. Raketa balistike…
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha ditë e sotme në Prishtinë se pa normalizim gjithëpërfshirës të marrëdhënieve me Serbinë,…
Ai i preku të pasmet, por e pësoi keq. Ky është rasti i një maniaku seksual, i cili tentoi të…
Në afro 55 vite pas vrasjes së John Kennedy teori të pafundme konspirative kanë dalë për të shpjeguar se nga…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përveç lëvdatave dhe urimeve që mori nga presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ai e…
Pas 40 vitesh ndjekje arrestohet monstra e Kalifornisë. Policia dhe FBI kanë mundur të kapin burrin që ka kryer 12…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!