Ditën e premte, Kim Jong-un udhëheqësi i Koresë së Veriut, do të pritet nga homologu i tij jugor, Moon Jae-in.…
Pavarësisht skandalit të madh të të dhënave që përfshiu Facebook-un dhe që çuan Mark Zuckerbergun të japë llogari në Kongres,…
Një gjykatë turke ka dënuar 13 gazetarë me burg, për akuzat për terrorizëm, në një rast që ka shkaktuar zemërim…
Vladimir Putin nuk u ndje aspak në faj  muajin e shkuar në Moskë, kur ka pranuar egzistencën e arme shfarosëse,…
Policia e Miçiganit ka arritur të parandalojë në kohë rekord një vetvrasje.  Një telefonatë rreth orës një të mëngjesit ka…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën Dekada e ardhshme e Kosovës: Avancimi i reformave, dhe Integrimi Evropian ripërsëriti qëndrimin…
Në jug të Spanjës  janë sekuestruar afro 9 ton kokainë e cila ishte ngarkuar në një kontenier që transportonte banane…
Cristina Cifuentes, kryetarja e rajonit të Madridit në Spanjë, ka dhënë dorëheqjen, pasi është përfshirë në dy skandale. Përveç lajmit…
Çështja e Kosovës në Serbi konsiderohet si pengesa kryesore në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian. Kryeministri belg, Charles Michel,…
​Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se marrëveshja aktuale bërthamore me Iranin po funksionon dhe…
Plot 11 ditë pasi e kishte intervistuar në bordin e një mjeti lundrues të prodhuar prej tij, pjesë të copëtuara…
Presidenti iranian, Hassan Rouhani ka hedhur dyshime mbi legjitimitetin e përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve europianë të tyre…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!