Ajo quhet ndryshe “makineria e ditës së fundit të botës”, është një nëndetëse e telekomanduar bërthamore, më e reja e…
Është fotoja e një djali të ri, i kthyer me shpinë, me një thikë të madhe në dorë. Përkrah tij…
Takimi i fundit ndërmjet Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu të tij francez Emmanuel Macron nënkuptoi se mund të ketë…
Muajin e kaluar policia Spanjolle arrestoi lider e dyshuar të një bande kibernetike, Denis K, i cili thuhet se ka…
Tre sulmues me bomba vetëvrasës kanë sulmuar policinë pakistaneze dhe trupat paramilitare, duke vrarë të paktën pesë forca të sigurisë…
Në Itali duket se është arritur marrëveshja për formimin e qeverisë së re, mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Pesë Yjet.…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka paralajmëruar se Irani do të ketë “probleme më të mëdha sesa ka…
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është shprehur se po planifikon të mbajë tubime zgjedhore në Evropë gjatë muajit të ardhshëm…
Disa foto nga vizita tre ditore e presidentit francez Emannuel Macron dhe gruas së tij Brigite, me presidentin amerikan Donald…
Në Bruksel ka nisur ditën e sotme konferenca ndërkombëtare e cila ka si qëllim mbrojtjen e viktimave të konfliktit 7-…
Kryeministri armen Serzh Sargsyan ka dhënë dje dorëheqjen, pas disa ditë protestash kundër tij nga mbështetës të opozitës. Opozitarët armennë…
Rusia është përfshirë  në një fushatë ndërkombëtare hakimi, duke “hyrë me forcë” në miliona kompjutera. Putin është akuzuar nga SHBA…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!