Të paktën 39 persona përfunduan në spital pas tërmetit të magnitudës 5.2, që goditi provincën juglindore turke, Adiyaman, paraditen e…
Policia në Largo të Floridas ka vrarë Linus Phillip, pasi ai u përpoq t’iu ikte oficerëve. Zyrtarët policorë të përfshirë…
Banka Qendrore iraniane ka bllokuar të gjitha bankat e nivelit të dytë që të kryejnë transaksione me monedhat virtuale, si…
18 persona kanë humbur jetën, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një një zjarri që shpërtheu mbrëmë…
Menjëherë pas funeralit të bashkëshortes së tij Barbara, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.Ë. Bush, është shtruar në spital…
Donald Tusk, Presidenti i Këshillit Europian ndodhet sot në Tiranë për të zhvilluar takime me zyrtarët e vendit. Tusk në…
Autori i sulmit me fugon nga i cili humbën jetën 10 persona dhe u plagosën 15 të tjerë është identifikuar…
Ministrat e Jashtëm të grupimit G7, ku bëjnë pjesë vendet më të industrializuara të botës, kanë rënë dakord për ngritjen…
Një fotografi e re e DJ Aviciit në jaht dyshohet se është fotoja e tij e fundit. Fotoja u bë…
Disa persona në Toronto, Kanada u plagosën të hënën, kur një furgon i bardhë u fut mes një turme me…
Forcat qeveritare siriane kanë avancuar drejt territoreve ku gjenden militantët e Shtetit Islamik në jug të Damaskut, duke synuar që…
32 persona kanë ndërruar jetë në një aksident të rëndë mobilistik në Korenë e Veriut, ku një autobuz me turistë…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!