Rusia njoftoi se inspektorët e armëve kimike do të lejohen të vizitojnë zonën e sulmit të pretenduar në Douma, ku…
Shtatë persona kanë mbetur të vrarë dhe 17 të tjerë janë plagosur pas një përleshje në burgun e Karolinës Jugore.…
Një 13 vjeçar ka zbuluar një  thesar të vërtetë në Gjermani, që mund t’i përkasë mbretit që futi krishterimin në…
Rusia ka penguar vazhdimisht një hetim të pavarur të Kombeve të Bashkuara mbi armët kimike në Siri, duke mos i…
Vijojnë arrestimet në SHBA vetëm për shkak të ngjyrës. Një tjetër ngjarje ka ndodhur në Philadelfia, ku policia ka arrestuar…
Kryeministrja britanike ka mbrojtur ndërhyrjen ushtarake në Siri. Në një raportim në Parlament, Theresa May ka deklaruar se në vendimin…
Disa persona të panjohur në El Salvador kanë rrëmbyer dhe vrarë gazetaren Karla Lisseth Turcios. Sipas zyrtarëve të policisë trupi…
Qendrat e sistemimit të refugjatëve në Shtetet e Bashkuara po pushojnë nga puna personelin dhe po kufizojnë operacionet me urdhër…
New Dehli/ 8 burra indian janë akuzuar për përdhunim në grup dhe vrasje të një vajze 8-vjeçare myslimane në Indi…
Lajmet e javës të kapura nga fotoreporterët më të mirë të Reuters. Protesta në Gaza, Mark Zuckenberg në dëshminë e…
Brazil/ Anëtarët e lëvizjes së të ‘’pastrehëve’’ kanë zënë apartamentin në plazh të Presidentit Luiz Inacio Lula da Silva. Gjykata…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Karolinën e Jugut ku 7 të burgosur u vranë dhë 17 të tjerë…

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!