Shërbimet Sekrete ruse kanë arrestuar 10 terroristë në dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili fillon në…
Ditë të tëra protestash në Nikaragua kundër ndryshimit të sistemit të sigurimeve shoqërore të vendit rezultoi në vdekjen e të…
Pesëmbëdhjetë deputetë turq nga partia kryesore opozitare CHP, kanë shkuar në Partinë Iyi, në mënyrë që kjo parti të mund…
 Një person ka kërcënuar forcat e sigurisë franceze për një sulm të mundshëm terrorist . Policia franceze ka evakuuar njerëzit…
Një tjetër aksident ajror ka ndodhur, këtë rradhë në Malajzi, por fatmirësisht pa viktima. Avioni  që mbante 139 njerëz në…
Sulmet vetëvrasëse vazhdojnë të marrin jetë njerëzish në Afganistan.   Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë…
Rebelët sirianë kanë nisur që të largohen nga territoret që i kanë nën kontroll në afërsi të Damaskut, pas arritjes…
Në rrjetet sociale kanë nisur të shpërndahen me shpejtësi disa video në të cilat shihen dhe dëgjohen të shtëna me…
Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur, duke…
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë…
Hidhini një sy dhe shijoni disa nga fotot më të bukura të kësaj jave nga e gjithë bota, të shtatë…
Koreja e Veriut thotë se ka pezulluar provat bërthamore dhe ato me raketa me rreze të gjatë veprimi. Ajo njoftoi…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!