Fotoreporterët e gazetës prestigjoze Reuters, kanë kapur momentet më interesante gjatë diëve të fundit. Nëpërmjet kësaj fotogalerie ju mund të…
Një tërmet ka goditur Iranin jugor vetëm 60 milje larg nga centrali bërthamor Bushehr i vendit. Tërmeti goditi këtë të…
Qeveria amerikane dhe ajo gjermane kanë njoftuar se më 27 prill kancelarja gjermane, Angela Merkel do të zhvillojë udhëtimin e…
Një Krim brenda  familjes shqiptare ka ndodhur  sot në Genova të Italisë. Raportohet se një zënkë mes çiftit të bashkëshortëve,…
Një burrë nga Maroku ka ushtruar padi kundër bashkëshortes së vet duke e akuzuar për tradhti. Pas kontrollit rutinë mjekësor…
Më shumë se 1000 kafshë janë mbytur në një fermë në Spanjë. Pronarët e fermës, në Villafranca de Ebro, në…
Para 70 vjetësh u themelua shteti i Izraelit. Për të kujtuar këtë ditë do të festohet 70 orë në Izrael.…
E përditshmja prestigjioze britanike “The Guardian” e ka përshkruar Recep Tayyip Erdogan si diktator që vetëm emrin nuk e ka…
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se nëse bisedimet e planifikuara me liderin koreano-verior Kim Jong-un nuk do të jenë frytdhënëse,…
Ekipi i sigurisë së OKB-së në Siri, është sulmuar me armë zjarri ndërkohë që mbikëqyrte një prej zonave të dyshuara…
Në Czechowice-Dziedzice, një qytet i vogël në Jug të Polonisë, një adoleshente rrezikon një vit burg pasi ka shtyrë me…
Danimarka do t’i kërkojë Agjencisë Kulturore të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, të njohë zyrtarisht konceptin e ‘hygge’, mënyra se si…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!