Siria është kthyer në “mollë sherri” për mbarë globin. Pas raketave të lëshuara nga SHBA, në hakmarrje të sulmeve në…
Mesa duket epokës Castro në Kubë po i vjen fundi. Prej gjashtë dekadash Kuba drejtohej nga Fideli e pas vdekjes…
Kreu i Shtetet e Bashkuara Donald Trump thotë se kanë filluar bisedime të drejtpërdrejta me Phenianin. Mike Pompeo, drejtori i…
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka vendosur të çojë Turqinë drejt zgjedhjeve të parakohshme presidenciale  dhe parlamentare. Erdogan ka…
Një 39-vjeçare polake, ka qëlluar me kaçavid të dashurin e saj kosovar në Gjermani pas një zënke duke i shkaktuar…
Një vendim i fundit i Komisionit Evropian ka sanksionuar që në ID e qytetarëve të jenë edhe shenjat e gishtërinjve.…
Kryeministri i Shqipërisë, ‘politikani i madh botëror’, vijon të delirojë pa kufij. Sot ia ka lejuar vetes të sulmojë vendet…
Një incident ka ndodhur në Dallas të Nju York-ut ku motori i një avioni me 149 persona në bord ka…
Është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikan dhe nëna e një tjetri. Njoftimin…
Bëhet e ditur se 12 nga 14 të akuzuarit e arrestuar me akuzën për “shkelje të kushtetutës” në rastin e…
Mediat e huaja kanë raportuar se drejtori i CIA-s, Mike Pompeo ka zhvilluar në Phenian një takim të fshehtë me…
Do të zhvillohet më 27 prill takimi ndërmjet Presidentit të Koresë së Jugut Moon Jae-it dhe atij të Koresë së…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!