Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja…
Shefi ekzekutiv i kompanisë Telegram, Pavel Durov u ka bërë thirrje mbështetëse në mbarë Rusinë që të organizojnë një protestë…
Presidenti francez Emmanuel Macron, arriti këtë të hënë në Uashington për një vizitë me Presidentin amerikan Donald Trump për të…
Një aksident i rëndë me autobus ka ndodhur në Korenë e Veriut këtë të hënë. Autobusi ishte me turistë kinezë,…
Drejtësia belge ka dënuar me 20 vite burg Salah Abdeslam, të dyshuarin për sulmin e ndodhur në Paris në vitin…
Presidenti francez Emmanuel Macron nxiti homologun e tij Donald Trump që t’i qëndrojë marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi nuk ka…
Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë premtuar asnjë lëshim para takimit të planifikuar me…
Gjatë protestave antiqeveritare të ditës së sotme në Nikaragua është vrarë edhe një gazetar. Ángel Gahona, po  raportonte  direkt në…
Një ngjarje e rëndë ka shokuar botën e politikës dhe krejt opinionin publik në Turqi. Ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë,…
Shtetet e Bashkuara nxorën raportin vjetor të të drejtave të njeriut. Raporti që hartohet nga Departamenti i Shtetit rendit në…
Shërbimet Sekrete ruse kanë arrestuar 10 terroristë në dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili fillon në…
Ditë të tëra protestash në Nikaragua kundër ndryshimit të sistemit të sigurimeve shoqërore të vendit rezultoi në vdekjen e të…

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!