Një ngjarje e rëndë ka shokuar botën e politikës dhe krejt opinionin publik në Turqi. Ish-ministri i Mbrojtjes i Turqisë,…
Shtetet e Bashkuara nxorën raportin vjetor të të drejtave të njeriut. Raporti që hartohet nga Departamenti i Shtetit rendit në…
Shërbimet Sekrete ruse kanë arrestuar 10 terroristë në dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili fillon në…
Ditë të tëra protestash në Nikaragua kundër ndryshimit të sistemit të sigurimeve shoqërore të vendit rezultoi në vdekjen e të…
Pesëmbëdhjetë deputetë turq nga partia kryesore opozitare CHP, kanë shkuar në Partinë Iyi, në mënyrë që kjo parti të mund…
 Një person ka kërcënuar forcat e sigurisë franceze për një sulm të mundshëm terrorist . Policia franceze ka evakuuar njerëzit…
Një tjetër aksident ajror ka ndodhur, këtë rradhë në Malajzi, por fatmirësisht pa viktima. Avioni  që mbante 139 njerëz në…
Sulmet vetëvrasëse vazhdojnë të marrin jetë njerëzish në Afganistan.   Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë…
Rebelët sirianë kanë nisur që të largohen nga territoret që i kanë nën kontroll në afërsi të Damaskut, pas arritjes…
Në rrjetet sociale kanë nisur të shpërndahen me shpejtësi disa video në të cilat shihen dhe dëgjohen të shtëna me…
Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur, duke…
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!