Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka kërcënuar se do të arrestojë prokuroren e Gjykatës Ndërkombëtare Penale, nëse ajo vjen në…
Pas sulmeve të ndërmarra mbrëmjen e djeshme nga SHBA, Britania dhe Franca kundër Sirisë, ka reaguar edhe BE. Ka qenë…
Pas sulmeve të përqendruara të SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri ka reaguar President rus, Vladimir Putin.  …
Gjermani ka mbështetur sulmet e SHBA, Britanisë dhe Francës që ndërmorën mbrëmjen e djeshme ndaj Sirisë, pas përdorimit të armëve…
Sulmi i ndërmarrë nga SHBA dhe aleatët e saj, Franca dhe Britania e Madhe, në Siri ka gjetur mbështetjë edhe…
Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë. Ajo…
Pas sulmeve në  Siri nga  SHBA, Britania e Madhe dhe Franca ka reaguar edhe Moska. Ministri rus i Mbrojtjes bëri…
Pas ndërhyrjes ushtarake në Siri, ku Franca u rreshtua si aleat krahë SHBA-ve dhe Britanisë, Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves…
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Bahram Ghasemi, në një deklaratë të tij është shprehur se: SHBA dhe aleatët e…
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May në një deklaratë drejtuar popullit të saj tregoi se si i kishte dhënë…
Pas vendimit të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë nisur sulm ushtarak ndaj Sirisë, për shkak të përdormit…
Trazirat mes Palestinës dhe Izraelit po degradojnë çdo ditë e më shumë, ndërsa objekt i këtij debati të rihapur mes…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!