Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli të premten sanksione të gjera kundër 38 individëve dhe kompanive ruse, në…
Zjarrëfikësit shpëtojnë një shofer që rrjedha e lumit I kishte marrë makinën. Ngjarja ka ndodhur në Kaliforni. Qeni Rusty ecën…
Pritet që në fund të këtij muaji të ketë një vizitë shumë të rëndësishme të Kancelares gjermane, Angela Merkel, në…
Një vajzë 14-vjeçare, viktimë e përdhunimit ka vdekur gjatë lindjes së fëmijës. Ngjarja ka ndodhur në Paraguaji, ku abortimi është…
Policia italiane ka arrestuar Giuseppe Pellen, anëtarin e organizatës mafioze “Ndrangheta”.  Ai u vu në pranga në një operacion blic…
Në fillim të 2018, gazetari i Reuters Alexandre Meneghini udhëtoi në botën e bukur të Antarktidës. Udhëtimi, i organizuar nga…
Njihen si ‘Majmunë të dëborës’, Macaca Fuscata, dhe jetojnë në malet japoneze, ku shquhen për zakonet e tyre për tu…
Agjencia e lajmeve “Reuters”, duke cituar rektorin e universitetit thotë se, personi që vrau katër akademikë turq në Eskisehir të…
Dënohet me 24 vite burg ish- presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye, pasi u shpall fajtore për “abuzim me…
Kryeministri i Pakistanit, Shahid Khaqan Abbasi, do të vizitojë Afganistanin të premten. Vizita është interpretuar si historike dhe është thënë…
Thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, por një 27 vjeçar nga Kosova dhe nëna e tij…
Lorenz K. është në bankën e të akuzuarve në Vjenë, ndër të tjera, për nxitje të një akti terrorist dhe…

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!