Një parashikim i Nostradamusit thotë se Turqia dhe Greqia do të bëjnë në luftë të përgjakshme me njëra-tjetrën gjatë vitit…
Legjislacioni i Floridas miratoi të mërkurën një projekt-ligj që lejon mësuesit të mbajnë armë në klasë, duke kanalizuar një program…
Pavarësisht deklaratave disi të ashpra nga politikanët në SHBA, teksa Mike Pompeo deklaroi se Amerika edhe mund të ndërhyjë ushtarakisht…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të ndërhyjnë ushtarakisht për…
Mijëra protestues shumica jelekverdhë, kanë mbushur rrugët e Parisit në këtë 1 Maj duke demonstruar kundërshtimin për të drejtat e…
Një gjykatë britanike ka dënuar më 1 maj, themeluesin e kompanisë WikiLeaks, Julian Assange me 50 javë burgim, për shkak…
Komisioni Qendror Zgjedhor në Ukrainë ka shpallur, Volodymyr Zelenskiyn fitues të zgjedhjeve presidenciale, duke publikuar rezultatet përfundimtare të procesit zgjedhor…
Juan Guaido ka bërë thirrje që mbështetësit e tij të dalin përsëri në rrugët e Venezuelës sot, pas një përleshjeve…
Italia doli nga recesioni në tremujorin e parë 2019, duke shënuar një rritje ekonomike prej 0,2% të PBB-së, sipas të…
Orë grushti shteti në Venezuelë. Pamje të rënda na vijnë nga vendit amerikano latin. Në videon e mëposhtme shikoni se…
Përplasje me armë po zhvillohen në Venezuelë pas thirrjes për grusht shteti nga ana e presidentit të vetëshpallur të vendit,…
Lideri i opozitës dhe i vetëshpallur president i Venezuelës, Juan Guaido, ka publikuar një video në internet, për atë që…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!